Invent

Karar Destek Sistemleri


Teknopalas tarafından sağlık sektörüne yönelik olarak hazırlanmış olan karar destek sistemleri, Teknopalas’ın yazılım mühendisliği kalitesini Avrupa ülkelerine taşıması için bir adım olmuştur. RFID sistemleri tarafından toplanan verilerin anlamlı bilgiler haline getirilmesi ve yönetimsel karar süreçlerine katkıda bulunması TPS Karar Destek Sistemlerinin temelini oluşturmaktadır. Karar Destek Sistemleri , farklı veri tabanlarını harmanlayarak, yöneticilerin hızlı karar vermeleri için özet raporlar ve anlık bilgiler sunan bir OLAP çözümü niteliğindedir. Özellikle sağlık sektöründe lider konumda bulunan ülkelerden biri olan Almanya sağlık sektörü için gerçekleştirilen çözüm, IH-GALAXY ismi ile sağlık sektörüne yönelik veri analizi alanında Almanya’da lider konumda bulunan INSIGHT Health (http://www.insight-health.de) için hazırlanmıştır.  

Günümüzde bilginin, sistematik bir şekilde elde edilmesi, değerlendirilmesi, analiz edilmesi ve gerekli kullanıcıya zamanında, doğru, güncel olarak aktarılması şirketlerin en temel ihtiyaçları durumuna gelmiştir. IH-GALAXY isimli karar destek sistemi ile bu alandaki ihtiyaçlara çözüm üretiyoruz.

Bu uygulama çoklu veritabanı kullanımı imkanıyla kullanıcın bir ekrandan birden fazla veritabanına erişebilmesini, aynı zamanda 3 boyutlu grafiksel desteği ile verilerin kolaylıkla anlamlı bilgiler haline dönüştürülmesini sağlamaktadır. Ayrıca yüksek performans ve esneklik sağlaması ile bir karar destek sisteminden beklenen en yüksek performansı sunmaktadır. Ürün ile ilgili daha detaylı bilgi için http://www.ihgalaxy.de/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

This page is also available in: İngilizce

Günlük’ten

Adres

Teknopalas Merkez Ofis

Adres: Merve Mah. Atatürk Cad.
No: 314 Sancaktepe Istanbul 34791
Tel: 0216 465 94 00-01
Faks: 0216 465 94 02
E-posta: bilgi@teknopalas.com

Scroll to top