Invent

Mobil Çözümler


Yüksek mesafeden okuma kabiliyetine sahip dairesel sinyaller gönderebilen Mobil UHF RFID okuyucularının Teknopalas Yazılımları üzerinden yönetilmesi ile iş akışını kolaylaştıran, performansı artıran bir çok iş çözümü Teknopalas’ın mobil teknolojileri altında gruplandırılabilmektedir. Bu kapsamda Monotouch, .NET gibi teknolojiler kullanılarak iPhone, iPad, Android, Windows Phone, Windows Mobile, Windows CE gibi platformlarda ortaya çıkarılan  projelere örnek olarak mobil kütüphane, sayım, zimmetleme, lokasyon belirleme, demirbaş yönetimi, data analiz sistemleri verilebilmektedir.

Mobil teknolojiler  özellikle ürünlere ve nesnelere ait bilgilerin etiketlenmesinde tercih edilerek, nesnelerin bulunduğu alanlarda bölgesel olarak arama, yer belirleme gibi işlemlerin süratle gerçekleştirilebilmesini sağlamaktadır. Nesnelerin kaybolması, yeri  ya da  kimin kullandığının tam olarak  bilinmemesi gibi problemler RFID mobil teknolojileri ile artık ortadan kalkmaktadır.

Teknopalas Mobil Teknolojiler sayesinde ödünç  alma işlemleri, nesnelerin belirli alanlara giriş çıkış saatleri, etiketlenen nesnelerin içeriği ve özelliğine dair bilgiler belirli bir sistem çerçevesinde yönetilip raporlanabilmektedir. Ayrıca Teknopalas’ın bu alandaki çalışmalarıyla Wi-Fi,  GPRS  gibi teknolojiler birleştirilerek , dünyanın herhangi bir yerindeki merkezi sistemle haberleşmek, ilgili kayıt ya da raporlara mobil olarak çok daha hızlı olarak ulaşabilmek mümkün olmaktadır.

This page is also available in: İngilizce

Günlük’ten

Adres

Teknopalas Merkez Ofis

Adres: Merve Mah. Atatürk Cad.
No: 314 Sancaktepe Istanbul 34791
Tel: 0216 465 94 00-01
Faks: 0216 465 94 02
E-posta: bilgi@teknopalas.com

Scroll to top