Invent

RFID ile Hareketli Nesne veya Personel İzleme Sistemi


RFID ile HAREKETLİ NESNE veya PERSONEL İZLEME SİSTEMİ

UHF RFID ile hareketli nesne veya personel izleme sistemi, bina içerisinde veya belirli bir açık alan mesafesinde bulunan personelin hareketlerini gözlemlemeyi olanaklı hale getiren bir çözümdür. Bir personelin en son görüldüğü lokasyon, giriş veya çıkış yapması gereken yerlerde görülme sıklığı, belirlenen lokasyonlarda ne kadar zaman harcadığı gibi bilgilere anlık olarak ulaşmak bu çözüm sayesinde mümkün olmaktadır. Bir personelin gerçek zamanlı konumu, insan vücudundan etkilenmeyen ve maliyetleri aktif tag sistemlerine göre oldukça düşük kabul edilebilecek RFID etiketleri ile belirlenebilmektedir. Bu sistemde iş akışını ve verimliliğini pozitif yönde arttıran bir çözümdür.

  • Çalışanların işyerine giriş / çıkışlarının izlenmesi, çalışma, fazla mesai, devamsızlık, izin, istirahat sürelerinin izlenmesini ve hesaplanmasını bordroların hesaplanması için gerekli olan bilgilerin toplanmasına yardımcı bir sistemdir.
  • Kurumunuz aynı zamanda daha güvenli bir yer haline gelirken, özellikle yüksek güvenlikli projelerinizin üretildiği bölgelere izinsiz girişleri engellemiş olursunuz.

Personele verilen bir kart ile kontrol noktalarından (okuyucuların kapsam alanı içindeki geçiş noktaları) geçişleri uzaktan algılanarak (1 ila 15 m aralığında ayarlanabilir mesafelerden) veri tabanına otomatik kaydedilir, elde edilen veriler ile personelin gün içerisindeki hareketleri, nerelerde ne kadar kaldığı , örneğin odasında ne kadar zaman geçirdiği, kafeteryada ne kadar zaman geçirdiği, koridorlarda ne kadar dolaştığı , hangi güzergahları izleyerek dolaştığı gibi tüm detay bilgiler raporlanabilir ve bir kroki üzerinden görsel olarak sunulabilir.

This page is also available in: İngilizce

Günlük’ten

Adres

Teknopalas Merkez Ofis

Adres: Merve Mah. Atatürk Cad.
No: 314 Sancaktepe Istanbul 34791
Tel: 0216 465 94 00-01
Faks: 0216 465 94 02
E-posta: bilgi@teknopalas.com

Scroll to top