Invent

Hakkımızda


2005 yılında RFID teknolojileri üzerine Türkiye’de çeşitli çözüm ve projeler geliştirmek amacıyla kurulan Teknopalas, 20 yıllık bir geçmişe sahip olan Oylum Tekstil Elektronik LTD. ŞTİ’nin teknoloji markası olarak kuruluşundan bu yana birçok başarılı projeye imza atmıştır. 2013 yılında Teknopalas Yüksek Teknoloji Sistemleri adı altında hizmetlerine devam etmeye başlayan Teknopalas özellikle UHF ve HF bantları üzerinde IOT alanında projeler ve ürünler geliştirmektedir. 2013 yılına kadar Göksu Villalarında müşterilerine hizmet vermiş olan Teknopalas, 2013 yılında kendi öz sermayesi ile yapımını tamamladığı 13.000 metrekare kapalı alana sahip İstanbul Sancaktepe’deki merkez binasında müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

 Teknopalas, farklı sektörlere farklı çözümler sunarak RFID teknolojisi kullanımı ile verimlilik noktasında en iyi örneğini göstermiştir. Bu anlamda RFID Demirbaş Takip Sistemi, Kantar Otomasyonu, Depo ve Sevkiyat Otomasyonu, VIPAS UHF Personel Takip Sistemi, VIPAS RTLS Personel Takip Sistemi, VIPAS VIP Geçiş Sistemi , RFID ile Katı Atık ve Hafriyat Araçları Yönetim Sistemi, Araç Kontrol Otomasyonu, Elektronik Otoyol Gişeleri Yönetim Sistem, RFID ile Kütüphane ve Evrak Takip , RFID ile Üretim Takip Sistemi, Intelli Count Hızlı Sayım Sistemi, Perakende Mağazacılık Otomasyonları Teknopalas tarafından modellenip uygulamaya konulmuş çözümlerden bazılarıdır.

Hayata geçirdiği RFID projelerinin her adımını kendi bünyesindeki ekipleriyle gerçekleştirmekte olan Teknopalas ; ATID, Alien Technology, Intermec, RFGate, Omni-ID, Confidex,  Intellefelex, Nethom gibi birçok global RFID üreticisinin Türkiye temsilciliğini almış ve cihazlar üzerinde kendi ekibiyle sayısız projelere imza atmıştır.

Teknopalas_yenibina

 

Teknopalas, kapsamı ve amacı belirlenmiş ciddi bir Ar-Ge süreci gerektiren RFID projelerini, genel olarak sistem entegrasyonu şeklinde uygulamaya almaktadır. Şirketlerin kullanmakta oldukları mevcut yazılımlarda değişiklik yapmadan, kurulu yapıyı değiştirmeden, ara modüller aracılığıyla RFID teknolojisinin entegrasyonunu gerçekleştirmektedir. Bu sayede adaptasyon süreci azaltılırken, aynı zamanda yazılım maliyetleri de minimum seviyelere indirgenmektedir.

Teknopalas’ın başarı sırları arasında, müşterisine özel ihtiyaç ve çözüm analizlerini yapması ve geliştirdiği teknoloji ile bu ihtiyaca en uygun çözümleri sunması yer almaktadır. Sağladığı çözümlerle iş verimliliğini artıran, müşterisine tasarruf ettiren, daha fazla zaman ve kazanç sağlayan Teknopalas, aynı zamanda müşterilerinin hedeflerini kendi hedefi gibi benimseyen bir iş ortağı olarak hareket eder.

Sahip olduğu deneyim ve uzmanlığını her projesine titizlikle yansıtan Teknopalas, geleceğin teknolojisi RFID sistemlerini bugünden inşa ederek, hizmet verdiği firmalara rekabet üstünlüğü yaratmakta ve kapsamlı yönetilebilirlik ile daha geniş bir başarı platformunu da mümkün kılmaktadır.

This page is also available in: İngilizce

Günlük’ten

Adres

Teknopalas Merkez Ofis

Adres: Merve Mah. Atatürk Cad.
No: 314 Sancaktepe Istanbul 34791
Tel: 0216 465 94 00-01
Faks: 0216 465 94 02
E-posta: bilgi@teknopalas.com

Scroll to top