VIPAS | PERSONEL TAKİP SİSTEMİ

Personellerinizin Verimliliğini Arttırın

 

Sizde Personel Takip Sistemi ile kurum içindeki çalışanların hareketlerini ya da konumlarını izleyebilir ve takip edebilirsiniz.

RFID Personel Takip Sistemi

SİSTEMİN GENEL ÖZELLİKLERİ

Personel takip sistemi, bir işyerinde çalışanların nerede olduklarını ve hareketlerini izleyip yönetmek için kullanılan bir sistemdir. VIPAS personel takip sistemi, fabrikalar, depolar ve ofis binaları dahil olmak üzere çeşitli ortamlarda kullanılabilir.
Personel takip sisteminde personele yanında taşıması için pilsiz RFID etiketli kartlar verilecektir. Böylelikle giriş çıkış alanlarında kart ile herhangi bir şekilde okutma işlemi gerçekleştirilmeden okuyucu ve antenler tarafından kart okunacaktır. Böylelikle personelin hangi saatte ve tarihte bulunduğu lokasyonun bilgisine sahip olabilirsiniz.

Sistem mobil ve sabit okuma noktaları oluşturulmasına imkan veren esnek bir yapıya sahiptir.

Bir personelin en son bulunduğu lokasyonu ve lokasyonda ne kadar süre geçirdiğini öğrenebilirsiniz.

Oluşturulan geçiş noktalarında kart gösterme, okutma gibi işlemlere gerek kalmadan hızlı geçiş yapar ve giriş çıkış bilgilerini anlık kaydedilir.

Personelinizin devamsızlık, izin ve istirahat sürelerini raporlayabilirsiniz.

Sistemde kaydedilen kişilere oluşturulan kapılarda geçiş izinleri tanımlanır, izinsiz geçişlerde uyarı verilir.

RFID PERSONEL TAKİP SİSTEMİ nasıl çalışır?

RFID Etiketler: Her personel veya çalışanın giysilerine veya kimlik kartlarına yerleştirilen küçük RFID etiketleri veya kartları vardır. Bu etiketlerde bir mikroçip ve bir anten bulunur.

RFID Okuyucular: İşyerinde veya belirli geçiş noktalarında bulunan RFID okuyucuları, personel etiketlerinin radyo frekansı sinyallerini algılar.

Veri Aktarımı ve İşlemi: RFID okuyucu, etiketin üzerindeki çipin depoladığı verileri okur. Bu veriler genellikle personel kimlik bilgileri veya benzersiz bir kimlik numarası gibi bilgileri içerir.

Sistemin Avantajları

Gerçek Zamanlı İzleme

Sistem sayesinde nesnelerin gerçek zamanlı konumu ve durumu izlenebilir.

Doğru Sayım

Binlerce nesnenin doğru ve kesin sayımını gerçekleştiri ve insan hataların tespitini doğrular.

Hızlı Sayım

Envanter sayımı gibi süreçleri büyük ölçüde hızlandırır ve insan hatası riskini azaltır.

Zaman Tasarrufu

Sayım ve Kontrol süreçlerini hızla gerçekleştirir.

Veri Analitiği

Büyük miktarda veriyi hızla toplar ve iş süreçleri geliştirmek için analiz edilebilir.

Kullanım Alanları

RFID hızlı sayım sistemi genel olarak RFID teknolojisinin kullanıldığı her alanda kullanılır. Marketler, oteller, ofisler, fabrikalar, kütüphaneler, Envanter Yönetimi, Lojistik ve Taşımacılık, Sağlık Hizmetleri, Erişim Kontrolü ve Güvenlik, Hayvan İzleme ve Takibi, Üretim Süreçleri, Otomotiv Endüstrisi, Tekstil ve Moda Endüstrisi, Eğitim Kurumları, Spor Etkinlikleri ve Eğlence Sektöründe kullanılabilir.

 

Kaynaklar

Katalog

Blog

Intelli Count RFID

DİĞER ÇÖZÜMLERİMİZ

DEMİRBAŞ TAKİP SİSTEMİ

RFID demirbaş takip sistemi, bir RFID okuyucusu, RFID anteni, RFID etiketleri ve bir yazılım aracılığıyla çalışan bir sistemdir. RFID etiketleri, demirbaşların üzerine yerleştirilir ve okuyucu tarafından okunur.

Diğer İçerikler

RFID ve IoT alanında tüm gelişmelerden haberdar olmak için bizleri takip etmeye devam edin. Yeni bilgiler ve yeni çözümler çok yakında…

IW KANTAR Intelli Weighbridge Akıllı Kantar Otomasyonu

IW KANTAR Intelli Weighbridge Akıllı Kantar Otomasyonu

RFID Kantar Otomasyonu  Amacı Türkiye’de ilk olarak Teknopalas tarafından uygulanan UHF RFID Kantar Otomasyonu; tüm taşıyıcı araçların tartımı, yönlendirilmesi, yük ve sürücü bilgilerinin alınması, tartım güvenliğinin sağlanması, merkezi sisteme online veri aktarımı...

read more
TEKNOPALAS VIPAS VIP KARŞILAMA SİSTEMİ

TEKNOPALAS VIPAS VIP KARŞILAMA SİSTEMİ

VIPAS Karşılama Sistemi Amacı VIPAS Karşılama Sistemi ile ziyaretçilere verilen çipli kartlar ve gerekli okuyucu donanımları yardımı ile kimliklendirilen tüm personel ve ziyaretçilerin giriş çıkışlarının takip edilmesi amaçlanmaktadır. Bu kapsamda, kişilerin ne zaman...

read more
NAVIZARD MADEN PERSONEL TAKİP SİSTEMİ

NAVIZARD MADEN PERSONEL TAKİP SİSTEMİ

  Navizard Maden Personel Takip Sistemi Amacı Yeraltında çalışan personelin sağlığını ve güvenliğini sağlamak için maden içerisinde metalik-fiber optik kablo ile veya kablosuz olarak personelin baretine yerleştirilmiş aktif etiket ile takip edilmesi ve telsiz ile...

read more