RFID İle Üretim Takip Otomasyonu Amacı

Rekabetin yüksek olduğu günümüz şartlarında başarıyı yakalamanın yolu, teknolojiyi etkin bir şekilde kullanmaktan geçmektedir. Teknopalas RFID ile Üretim Takip Otomasyonu, üretimin her aşamasında zaman ve iş gücünden tasarrufu arttırmayı, manuel hataları ortadan kaldırmayı veya minimuma indirmeyi hedeflemektedir.

RFID İle Üretim Takip Otomasyonu Avantajları

• Hatasız Ürün Takibi • Her Aşamada Tam Kontrol • Anlık Çoklu Sayım • Minimum Manuel Kontrol • Güncel ve Güvenilir Ölçümler • Etkin Kalite Kontrol Süreçleri • Optimum Planlama • Termin Sürelerinde %100 Müşteri Memnuniyeti

Ürün Takibi

Ürünlere yerleştirilen RFID etiketler ile üretimin her aşamasında karışıklık olmadan ürünler takip edilmektedir. Üst üste, yan yana dizilen ürünler üzerine yerleştirilen etiketler, okuyucuların sahip olduğu geniş okuma alanları sayesinde üretime herhangi bir manuel müdahale olmaksızın okunmaktadır.

Çoklu Sayım

Ürünlerin yeri değiştirildiğinde lokasyonlara yerleştirilen sabit okuyucular veya personele temin edilen mobil el terminali ile çoklu ve anlık sayım mümkün olmaktadır. Böylece sayım sırasında oluşan zaman israfı ortadan kalkmaktadır.

Üretim Planlama ve Kontrol

Her ürüne ait bilgi; RFID etiketlerin yazılabilir/okunabilir dinamik yapısı sayesinde, üniteler arası geçişler sırasında etiketlerin üzerine işlenmektedir. Böylece kalite kontrol hususunda ayrı bir iş gücüne ihtiyaç duyulmamaktadır.

Yan Sanayi ile Ürün Alışverişinde Tam Kontrol

Ham madde veya kısmen işlenmiş yan sanayi ürünlerinin işletmeye girişi adet, koli, lot, palet veya konteyner olarak takip edilip sayılabilmekte ve dijital ortamda ERP sistemine entegrasyonu online olarak gerçekleşmektedir.

Üretim Dışı Kalmış Boş Kasa ve Paletlerin Takibi

Tedarikçilerle yapılan ürün alışverişlerinde kullanılan kasa ve paletlerin takibi RFID etiketler ile yapılmaktadır. Paletin müşteriye teslim zamanından fabrikaya dönüş zamanına ve şuan hangi üretim sürecinde bulunduğuna dair tüm bilgiler kolaylıkla takip edilebilmektedir.