RFID Yeni Doğan Bebek Takip Sistemi, hastanelerde ve sağlık kuruluşlarında yenidoğanların güvenliğini artırmak için tasarlanmış yenilikçi bir çözümdür. Yeni doğan bebeklerin yerini gerçek zamanlı olarak izlemek ve takip etmek için Radyo Frekansı Tanımlama (RFID) teknolojisini kullanır.

RFID Yeni Doğan Bebek Takip Sistemi, güvenliği artırmanın yanı sıra çeşitli hastane süreçlerini de kolaylaştırır. Manuel kayıt tutma ihtiyacını ortadan kaldırarak bebek hareketlerinin belgelenmesini otomatikleştirir. Bu, verimliliği artırır ve hata olasılığını azaltır, sonuç olarak daha iyi hasta bakımına yol açar.

Teknopalas Aktif RFID Etiketler

Bebek için zararlı olmayan malzemelerden, standartlara uygun olarak üretilir ve  yeni doğanın ayak bileğine, doğumhaneden çıkmadan önce takılır.

Bebeğin RFID etiketi, annesinin bileğine takılan Aktif RFID Etiketler ile doğum sonrasında eşleştirilir. O andan itibaren aynı ortamda doğan birden fazla bebeğin birbirleriyle karıştırılıp, yanlış ailelere teslim edilmesi gibi büyük risklerin önüne geçilir.

Bebeğin ve annenin hastane içindeki konumları anlık olarak takip edilir. Bebek anneden ayrıldığı anda  alarm sistemi devreye girer. Bebeğin hastanenin herhangi bir bölümüne belirli personeller ile götürülmesine izin verilir. Bu izinler personellerde bulunan Teknopalas RFID kartlar ile eşleştirilerek sisteme kaydedilir. Bebeğin başka bir bölüme gitmesi durumunda sistem alarm verir.

Ayrıca, bilekliğin sökülmesi gibi durumlarda da alarm devreye girer.

Bebeğin hastaneden çıkarılabileceği tüm noktalara yerleştirilen özel Teknopalas Aktif Okuyucular ile olası kötü senaryolarda hastanenin mevcut güvenlik sistemleri ile entegre çalışarak güvenlik sistemlerini devreye sokar ve  tüm geçişler kapatılarak güvenlik personellerine bebeğin konumu anlık olarak iletilir. Teknopalas Hastane sistemleri ile bebek kaçırmalarının da ciddi oranda önüne geçilmektedir.

%

RFID ile Bebeklerimiz Güvende

YENİDOĞAN BEBEK GÜVENLİĞİ İLE

Hastalara verilen bileklikler
Hastanın öyküsü, rahatsızlığının detayları, ilaç uygulama seyri ve zaman, etiketlerde / bağlantılı yazılımlarda saklanan bilgileri okuyarak bir RFID okuyucu ile erişilebilir. Bu, insan hatasını neredeyse ortadan kaldırabilir ve hastalara en iyi sağlık hizmeti sağlanır
Bileklikler yardımı ile
Hastanın doğru ameliyathaneye doğru doktor ile gitmesi kontrol altına alınır. Ameliyat olan hastaların yakınları hastalarının nerede, ne aşamada olduğunu bekleme alanlarında yer alan hasta bilgilendirme ekranlarından bu bileklikleri sayesinde öğrenebilir.
Yeni doğan ünitelerinde
Bebeklere verilen bileklikler ile bebek karışması hatta kaçırılması ihtimali sıfıra indirgenir.
Hasta odalarında
Yoğun bakım ve ameliyathanelerde sıcaklık ve nem oranları takip edilir ve uygun koşullar her an sağlanabilir.