VIPAS UHF Personel Takip Sistemi Amacı

 Vipas Personel Takip Sistemi, bina içerisinde veya belirli bir açık alan mesafesinde bulunan personelin hareketlerini gözlemlemeyi olanaklı hale getiren bir çözümdür. Personele yanında taşıması zorunlu olacak pasif olarak tanımlanan pil gerektirmeyen çip içeren RFID etiketli kartlar sağlanacaktır. Oluşturulan geçiş noktalarında kart gösterme işlemine gerek kalmadan kartlar okunarak kişinin lokasyondan hangi tarihte, hangi saatte geçtiği bilgisi sisteme kaydedilecektir.

VIPAS Personel Takip Sistemi Genel Özellikleri

Oluşturulan geçiş noktalarında kart gösterme, okutma gibi işlemlere gerek kalmadan hızlı geçiş yapılmaktadır. Giriş çıkış bilgileri anlık kaydedilmektedir. Bir personelin en son bulunduğu lokasyonu ve lokasyonda ne kadar süre geçirdiği bilgisi öğrenilmektedir. Böylece personelin
varsa boşa harcadığı zamanlar tespit edilebilmekte ve bu durumun önüne geçilebilmektedir Adam/saat bazlı raporlamalar ile personelin verimliliği ölçülmektedir. Personelin devamsızlık, izin ve istirahat süreleri raporlanmaktadır. Sistem mobil ve sabit okuma noktaları oluşturulmasına imkan veren esnek bir yapıya sahiptir. Sistem; IPHONE, IPAD, Android 4.0 üzeri ve Windows işletim sistemine sahip mobil cihazları ile uyumlu çalışmaktadır.