Teknopalas Akıllı Hastane Takip ve İzleme Sistemi;

yeni doğan bebek, hasta, personel, doktor, cihaz ve envanterlerin izlenmesini, kontrolünü ve güvenliğini sağlamayı çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Birçok sektörde en önemli hususlardan biri olan zamanın karşılığı sağlık sektöründe ise hayattır. Konum bazlı izleme ve demirbaş takip ile zamandan tasarruf etmeniz sağlanmaktadır. Bu dijital çözümlerin faydası ile sağlık alanında büyük farklılıklar yaratıp ilerleme kaydetmek mümkündür.

RFID Akıllı Hastane Takip Sistemi

RFID Akıllı Hastane Takip Sistemi

Teknopalas Akıllı Hastane Takip ve İzleme Sisteminde Neler Var?

  • Gerçek Zamanlı Personel İzleme Sistemi
  • Gerçek Zamanlı Hasta İzleme Sistemi
  • Akıllı Cihaz ve Envanter Takibi Yönetimi
  • Akıllı Takip ile Anne Bebek Eşleştirme ve Takip Sistemi
  • Hasta Yemek Tepsisi Takip Sistemi
  • Gerçek Zamanlı Hastane Tekstil Ürünleri Takip Sistemi

Gerçek Zamanlı Personel İzleme Sistemi

Personellerin gerçek zamanlı konumunun izlenmesine olanak sağlar. Bu sayede ihtiyaç durumunda doktor, hemşire ya da diğer görevlilerin hastanenin hangi kat ve odada olduğu bilgisine ulaşılır. Bununla birlikte en son hangi bölümde görüldüğü de anlık öğrenilebilmektedir. Ayrıca sistemimiz anlık raporlama da yapmaktadır. Bunun sonucunda personellerin verimliliği artmaktadır.

Gerçek Zamanlı Hasta İzleme Sistemi

Hastaların, hastane içinde gerçek zamanlı konumunun izlenmesine olanak sağlar. Bu sistem güvenlik için hastaların hareketsiz kalma, düşme ve odadan ayrılma gibi durumlarını anlık olarak tespit edip, hızlıca müdahalede bulunulmasına olanak sağlamaktadır.

Akıllı Cihaz ve Envanter Takibi Yönetimi

Cihaz ve aletlerin hastane içindeki konumu belirlenebilir, yaşanılan yer değişikliği ile birlikte giriş ve çıkış işlemleri kayıt altına alınabilmektedir. Değerli demirbaşların dış kapıdan çıkarılması gibi durumlarda ise sistemimizde çalınması ihtimaline karşı kurduğumuz aktif RFID mekanizması ile alarm çalmakta ve yetkili kişilere mail ile bilgi verilmesi sağlanmaktadır.

Akıllı Takip ile Anne Bebek Eşleştirme ve Takip Sistemi

Bebekler için standartlara uygun zararsız malzemeden üretilir. Yeni doğanın ayak bileğine, doğumhaneden çıkmadan takılır. Doğumdan sonra bebek ile anne eşleştirilir ve bu sayede bebeklerin karışması ya da kaçırılması gibi durumlar önlenmektedir. Ayrıca bebek ve annenin hastane içindeki konumları anlık olarak takip edilebilmektedir. Bebeğin anneden ayrıldığı anda ise alarm sistemi devreye girmektedir.

Hasta Yemek Tepsisi Takip Sistemi

Hastaların her birinin sahip olduğu diyet programına uygun olan yemek menüsü, doğru hastaya ulaştırılır. Sistemimiz birbiriyle bağlantılı olan 3 adımla gerçekleşir;

  1. Bulaşıkhane Döngüsünün Takibi: Tepsilerin her birine RFID etiket konularak bunların tekilliği sağlanır. Yemekhaneden çıktığı noktada gate oluşturularak okuma yapılır. Tepsilerin bulaşıkhaneye girdiği noktada ise konveyör üstünde de bir gate oluşturulur ve anlık okumalar gerçekleşir. Giriş ve çıkışlarda alınan okumalar sonucunda bir tepsinin ne zaman çıktığı ve ne zaman geldiği kontrolü tekil olarak takip edilebilmektedir.
  2. Hasta ile Tepsi Eşleştirilmesi: Hastalara özel olarak hazırlanan yemeklerin, doğru hastaya verilmesi önem taşımaktadır. Diyet uygulanması gereken bir hastaya yanlış bir menü verilmesi durumunda hayati tehlike durumları yaşanabilmektedir. Bu sistemde, yemek hazırlama sürecinde hasta ile tepsi eşleştirmesi sağlanır. Odaya götürülen tepsi, belirlenen alana bırakılarak RFID okutulur. Tepsinin doğru oda ve hastaya bırakılması durumunda yeşil ışık yanarken aksi durumda ise kırmızı ışık yanarak personele bilgi verir. Böylece yemeğin doğru hastaya teslim edilip edilmediği kolayca anlaşılabilmektedir.
  3. Tepsilerin Toplanması: Boş tepsi, oda içerisinde belirlenen alana bırakıldığında sistem tarafından algılanır. Görevli personel odalardaki boş tepsileri sistem üzerinden görüntüleyerek en hızlı sürede odalardan toplatılmasını sağlamaktadır. Tüm bu süreçler, RFID teknolojisi sayesinde hasta rahatsız edilmeden otomatik olarak gerçekleşmekte böylece hasta memnuniyeti de en üst düzeyde sağlanmaktadır.

Gerçek Zamanlı Hastane Tekstil Ürünleri Takip Sistemi

Hasta ve personelin kullandığı tüm tekstil ürünlerinin dağıtımı, yıkanması ve envanter yönetimi sağlanmaktadır. Tekstil ürünlerinde oluşabilecek olası bir sorun, son olarak hangi katta bulunduğu ve ne zaman okunduğu gibi bilgilere ulaşarak çözülebilmektedir. Bununla birlikte okuma yapılan tüm ürünlerin raporlarına anlık erişim sağlanabilmektedir.