SİSTEMİN AMACI

 

Tüm sabit kıymetlerin; istenildiğinde nerde olduğunu bilmek, şirket içi departmanlar arasındaki yer değişimlerini takip etmek, zimmetleri ve ilgili tüm hareketleri kontrol etmek, kötü niyetliler tarafından firma dışına çıkarılmasını önlemek sistemin hedefleri arasındadır.

 

 

YAZILIM ÖZELLİKLERİ

Hızlı Demirbaş Tanımlama

Sisteme demirbaşları tanımlama esnasında kullanıcıların ihtiyacı olan tüm bilgileri (ürün adı, seri numarası, barkod numarası, marka, model, kategori, son kullanma tarihi, garanti süreleri, fatura bilgileri, amortisman değerleri vb.) kayıt altına alınmaktadır.

Alt Demirbaş Listesi Oluşturma

Her bir demirbaş için alt ürünler tanımlanabilir, ürün zimmet işlemleri gerçekleştirilirken alt ürünleride otomatik olarak ilgili kişiye zimmetlenip takip edilmektedir.

Fotoğraf Destekli Kayıt

Mobil el terminali veya uygulama üzerinden demirbaşa ait fotoğraf sisteme yüklenebilir, ürün kontrolü görselle desteklenmektedir.

Zimmetleme İşlemleri

Demirbaşlar ister kişi bazında ister departman bazında birer birer ya da topluca mobil el terminali veya masaüstü uygulamadan zimmetlenebilir. Gerçekleştirilen zimmetleme işlemlerine istinaden sistem üzerinden zimmet fişi yazdırılabilir. Esnek zimmet fişi tasarımı özelliği sayesinde firmalara özel zimmet fişi tasarım oluşturulmaktadır.

Online Zimmet Takibi

MetaMatik web ara yüzü üzerinden tüm kullanıcılar zimmetli demirbaş listesine online ulaşabilirler.

Operasyonlar

Garanti süresi yaklaşmakta olan veya geçmiş tüm demirbaşlar, kullanıcıların belirlediği kriterlere göre filtrelenebilir. Demirbaşların garanti süresi dolmadan
önce gerekli tedbirler alınmış olur. Tamire gönderilen ve tamirden dönen demirbaşların takibi yapılmaktadır. Kalibrasyon ve rutin bakım gerektiren demirbaşlar için kullanıcılar planlama yapar, takibini ise sistem yapar. Bakım ve kalibrasyon zamanı gelen demirbaşları sistem mail yoluyla kullanıcılara bildirir.

Fatura Takibi

Demirbaşlara ait faturalar sistemde arşivlenebilir. Devam eden alımlarda ayrıca muhasebe kayıtlarının incelenmensine gerek kalmadan Meta-Matik üzerinden süreç takip edilebilmektedir.

DEMİRBAŞLARIN PERİYODİK İŞLEMLERİ OTOMATİK TAKİPTE!

 

Sarf Malzeme Takibi

Küçük gibi görünen; ama işletme gider kalemlerinde ciddi yer alan sarf malzemeleri sistemden kontrol altına alınmaktadır. Sistem, sarf malzemeler için önceden tanımlanan kontrol seviyesinin altına düştüğünde kullanıcılara satın alma için otomatik uyarı verir. Böylece stok yokluğunun sebep olduğu aksamaların önüne geçilmiş olur.

Online Talep Yönetimi

MetaMatik web arayüzü üzerinden yetkiye sahip tüm kullanıcılar online demirbaş talebinde bulunabilir ve talep süreçlerini de yine online olarak takip edebilirler. Barkod ve RFID aynı Platformda mevcut barkod sisteminin bilgileri RFID sisteme aktarılabilir. Ayrıca barkod ve RFID destekli mobil el terminali sayesinde demirbaş takibine barkod ile başlanıp istenilen bir zamanda RFID etiketlere geçilebilir.