VIPAS RTLS Personel Takip Sistemi Amacı

VIPAS RTLS Personel Takip sistemi, personelin bulunduğu lokasyonu, lokasyonda bulunan tüm personelleri, lokasyondan en son ayrılan personel vb. bilgilere ulaşılmasını sağlar. Personel kartına yerleştirilen aktif çipin yaydığı sinyaller, kontrol merkezlerine yerleştirilen okuyucular tarafından merkeze iletilir. Pasif RFID’ye göre data tutma oranı yüksektir. Bilgilerin iletim hızı yüksek olması sayesinde durum izleme sistemindeki bilgi hızlı güncellenebilir. Böylece güvenlik ya da emniyet sorunları önlenir. Programda tasarlanan harita modülü sayesinde tüm bölgeler tek bir tuşla kontrolünüz altında olacaktır.

Personel Takip Sistemi Genel Özellikleri

 

Oluşturulan geçiş noktalarında kart gösterme, okutma gibi işlemlere gerek kalmadan sistem sayesinde hızlı geçiş yapılmaktadır. Giriş çıkış bilgileri anlık elde edilmektedir. Yüksek güvenilirlikli bu sistemde herhangi bir acil durumda yetkililere bilgi gönderilmektedir. Bir personelin gerçek zamanlı konumu ekrandan takip edilmektedir.Adam/saat bazlı raporlamalar ile personelin verimliliği ölçülmektedir.

Acil durumlarda anlık olarak yetkililere bilgi gönderilmektedir.

Sistem mobil ve sabit okuma noktaları oluşturulmasına imkan veren esnek bir yapıya sahiptir.
Sistem; IPHONE, IPAD, Android 4.0 üzeri ve Windows işletim sistemine sahip mobil cihazları ile uyumlu çalışmaktadır. Firmaların krokisi sisteme yüklenip, sistemdeki harita modülü sayesinde kişi veya lokasyon bazlı gerçek zamanlı bilgilere rahatlıkla ulaşılmaktadır.