VIPAS Karşılama Sistemi Amacı

VIPAS Karşılama Sistemi ile ziyaretçilere verilen çipli kartlar ve gerekli okuyucu donanımları yardımı ile kimliklendirilen tüm personel ve ziyaretçilerin giriş çıkışlarının takip edilmesi amaçlanmaktadır. Bu kapsamda, kişilerin ne zaman ve nerden geçiş yaptıkları, hangi noktalarda ne kadar vakit geçirdikleri, giriş çıkış yapan ziyaretçilere ilişkin detayları anlık olarak kaydetme ve raporlama seçenekleriyle incelenebilecektir.

VIPAS Karşılama Sistemi Genel Özellikleri

  • Sistemde sınırsız donanım, giriş-çıkış noktası ve davetli tanımlanmaktadır.
  • LED Ekranlar üzerinden gelen kişiler rahatsız edilmeden yönlendirilmektedir ve kişilere önceden kendileri için tanımlanan mesajlar yayınlanmaktadır.
  • Tablet, cep telefonu, mobil el terminali gibi donanımlar aracılığıyla giriş-çıkışlar istenilen her noktadan kontrol edilmektedir.
  • Sistem üzerinde anlık olarak alınan kişi görüntüleri kullanılan kartların üzerine basılabilmektedir.
  • Kişi statüleri pasif duruma getirilerek giriş-çıkışları önlenebilmektedir.
  • Sistem; IPHONE, IPAD, Android 4.0 üzeri ve Windows işletim sistemine sahip mobil cihazları ile uyumlu çalışmaktadır
Kontrol

Sistemlerde kullanılan etiketler yüksek güvenlikli kodlama yapısı sayesinde kopyalanamaz.

Sistemde sınırsız donanım, giriş-çıkış noktası, personel ve davetli tanımlanmaktadır.

Sistemde kaydedilen kişilere oluşturulan kapılarda geçiş izinleri tanımlanmaktadır, izinsiz geçişlerde uyarı vermektedir.

VIPAS Karşılama Sistemi Modüller

GÜVENLİK Sistem üzerinde tüm giriş-çıkışlar anlık olarak izlenmektedir. Yapılan her işlemin kaydı tutulmaktadır. Kamera desteği ile tüm giriş ve çıkışlar görsel olarak kayıt altına alınmaktadır. Kişi statüleri pasif duruma getirilerek giriş-çıkışları önlenebilmektedir. Kurumlara giriş yapan ziyaretçilerin bilgileri sisteme kaydedilmektedir ve ziyaretçiye verilen RFID kart ile giriş-çıkış, izlediği güzergah bilgileri elde edilmektedir.

SİSTEM ENTEGRASYONU Sistem diğer kurum ve sistemlerle talep edilmesi durumunda entegre edilebilecek şekilde tasarlanmıştır. Üçüncü bir tarafa entegrasyona ihtiyacınız olduğunda, siz ve diğer yazılım sağlayıcınız ile birlikte çalışıp size özel bir tasarım gerçekleştirilebilir. Sistem entegrasyonu, müşterilerin verilerini dışarıdaki uygulamalara aktarma imkânı sağlar. WEB SAYFASI Sistemin geliştirilen web tarafı sayesinde kullanıcı, dilediği zaman bulunduğu yerden davetlilerin giriş-çıkış bilgisine anlık olarak ulaşabilir. KULLANIM ALANLARI Kurum ve kuruluşlar, belediye binaları, okullar, oteller, kongre merkezleri, uçaklar vb. RAPORLAMALAR Belli tarih aralıkları için, tüm giriş-çıkış noktaları için, lokasyon bazında, kullanıcı bazında ve daha birçok filtrelemeler ile yüzlerce rapor üretilmektedir. Oluşturulan raporlarda bulunacak sütunları kullanıcı kendi tanımlayabilmektedir. Üretilen raporlarla oluşturulan istatistiklerden faydalanılarak idari kararların alınması kolaylaştırılmıştır. Oluşturulan tüm raporları; .html, PDF, .xls, .xlsx, .csv, .rft, .mht, metin dosyası ve resim dosyası olarak dışarı aktarabilmektedir. Raporlar e-posta olarak istenilen kullanıcılara gönderilebilmektedir. Raporlar sistemde tanımlı bir yazıcıdan çıktı olarak alınabilmektedir
UYGULAMA ALANLARI T.C. Cumhurbaşkanlığı ve T.C. Başbakanlığı başta olmak üzere Vipas Sistemi; kongre, resepsiyon, organizasyon vb. etkinliklerde Teknopalas kalitesinde hizmet vermeye devam etmektedir. YAZILIM ARA YÜZÜ Sınırsız giriş-çıkış ve donanım tanımlama altyapısına sahip olan program, kişilerin bilgilerinin gizli kalma, güncel bilgilerle raporlamalar yapma, mobil cihazlarla uyumlu çalışma özellikleriyle dinamik bir sistemdir.